Silvestr v Londýně

Pokud vás už nudí stereotypní silvestrovské oslavy v České republice a nevíte, jak tento večer jinak trávit, vyzkoušejte Silvestr v Londýně.

Hotel

Jelikož stejný nápad mělo víc z vás, je nutné si hotel rezervovat s velkým předstihem, jinak se může stát, že už nebudete mít kde přespat. Přestože hotely budou mít přirážku, ušetřit můžete tím, že si objednáte větší pokoj, který sdílíte s lidmi z jiných zemí, a vyjde vás to levněji.

Ohňostroj v Londýně

Zdejší oslavy jsou velmi velkolepé. Takže nechcete-li sledovat ohňostroj jen z televize, což by byla škoda, když už jste navštívili Londýn, jeďte ke břehu Temže. Tam je totiž každoročně odpalován, a to z London Eye. Novoroční ohňostroj 2013, stejně jako v roce 2012, ale i předešlých letech, rozzáří Londýn barvami. Tento jedinečný zážitek je už pár let doprovázený i hudbou. Pokud nechcete sledovat londýnský ohňostroj z ulice, máte možnost si koupit plavbu po Temži, kde si na palubě při tomto jedinečném zážitku vychutnáte sklenku šampaňského.

Podívejte se na novoroční londýnský ohňostroj roku 2014.

Další rady

Po London Fireworks, jak by řekl Angličan, můžete navštívit nějaký bar či zdejší diskotéky. Velkým plusem je, že i přesto, že město je zaplněné ohromným množstvím turistů, je metro na Silvestra a Nový rok zdarma.

Novoroční průvod

Novoroční průvod neboli New Year’s Day Parade je v Londýně další z nezapomenutelných silvestrovských zážitků. Koná už od roku 1987, a to vždy před polednem 1. ledna. Průvod je dlouhý skoro 3,5 km a trvá kolem 3 hodin. Začíná před hotelem Ritz, vyhlížet ho můžete například na Trafalgar Square, kudy prochází a končí na Parliament Square.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..