Leicester Square

Leicester square
Leicester square

Náměstí Leicester Square se nachází v západní částí Londýna. Je velmi blízko ulice Charing Cross Road a náměstí Piccadilly Circus. Ve středu náměstí se nachází park, v jehož samém centru stojí socha Williama Shakespeara. Kromě něj tu ale naleznete například i sira Isaaka Newtona, Williama Hogartha nebo Charlieho Chaplina.

Centrum zábavy

Náměstí vévodí hned několik velkých kin, ve kterých tradičně probíhá mnoho významných britských premiér. Největším z nich je Odeon, který má v jednom ze sálů kapacitu až 1 700 diváků. Dále tu najdete kina jako Empire, Vue nebo Prince Charles Cinema. O tom, že je Leicester Square opravdu pevně spjatý s kulturou svědčí i fakt, že na jednom z chodníků můžete vidět obtisky rukou známých osobností z celého světa.

Chodník slávy
Chodník slávy

Na své si na Leicester Square přijdou i divadelní příznivci. Ty jistě potěší, že si v jednom z domů na náměstí budou moci koupit divadelní lístky na mnoho představení po celém hlavním městě. Sídlí zde totiž společnost, která v Londýně provozuje většinu divadel.

Leicester Square stojí na pozemcích, jež v minulosti patřily hraběti z Leicesteru, a právě po něm nese náměstí své jméno. Už v 19. století zde bylo postaveno několik hotelů a od té doby se stalo místo centrem zábavního průmyslu. V těchto časech dominovalo náměstí velké divadlo Alhambra postavené v roce 1854. Jeden z tehdejších hotelů tu dokonce stojí dodnes, jmenuje se W London – Leicester Square a na svém štítu má tři a půl hvězdičky.

Budete-li se na toto náměstí chtít dostat hromadnou dopravou, použijte metro a vystupte ve stanici Leicester Square.

Podívejte se na krátké video o tomto náměstí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..