Chtěli byste mít svou vlastní stanici metra? V Londýně to není žádný problém!

metro-londyn-150letLondýnská zastávka metra Brompton Road byla uzavřena už ve třicátých letech dvacátého století. Během druhé světové války však sloužila velmi důležitému velitelství. Své centrum tu totiž měla protiletecká obrana města.

A proč je tato významná stanice metra na prodej? Ministerstvo obrany chce získat další peníze do vlastního rozpočtu a ušetřit.

Úsporná opatření

Tato úsporná opatření by měla ministerstvu přinést až 600 milionů korun, v přepočtu 20 milionů liber. Zastávka se nachází na trase Piccadilly Line a k podzemním prostorům patří i nadzemní budova. Dnes tady najdete nejen chodby a výtahy, ale i garáže či kanceláře. Za své peníze ale nedostanete tunely metra, které stále fungují.

Nepoužívaná stanice

Stanice Brompton Road byla otevřena už v roce 1906, ale mnoho cestujících ji za dobu jejího fungování nepoužívalo. Byla totiž postavena velmi blízko dalších dvou stanic, a tak neměla moc využití. Proto ji v roce 1934 zavřeli. Zájem o prostory už prý vyjádřila jedna společnost, která by chtěla zde chtěla zřídit restauraci.

Pokud se budete v Londýně nacházet u obchodního domu Harrods, můžete se jít podívat na nadzemní budovu, která se od tohoto nákupního centra nachází velmi blízko.

Fotky stanice si můžete prohlédnout na těchto stránkách, kde se o stanici metra dozvíte i více informací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..