V roce 2015 by měl v Londýně stát nový krytý lyžařský areál

I tato světová metropole by měla mít své vlastní lyžařské centrum. Velkolepé plány na výstavbu krytého zimního areálu před několika dny představil starosta Boris Johnson. Ten věří, že projekt přiláká investory a bude i další příležitostí pro zaměstnání brtiských obyvatel.

Londýn se inspiroval Dubají, kde podobné centrum stojí od roku 2005. Jako místo pro budoucí atrakci byl vybrán východolondýnský Stratford. Sjezdovky by se měly rozkládat na dvou hektarech a některé z nich by měly měřit až 300 metrů. Součástí projektu skiareálu bude ale i výstavba obchodů, restaurací a hotelů. Kromě různě dlouhých a obtížných sjezdovek by si tak nejen obyvatelé metropole měli užít i snowboardové rampy, kluziště, tobogány nebo speciální hřiště pro děti.

Lyžařské centrum by bylo otevřené po celý rok a počítá se s účastí až 3 miliony lidí ročně. Areál by měl být otevřen v roce 2015 a jeho náklady vyšplhají asi k šesti miliardám českých korun. Podobný projekt se chystají zrealizovat i Dánové, kteří chtějí na severovýchodě země vybudovat největší lyžařskou halu na celém světě se sjezdovkami dlouhými až 3 kilometry. Pokud si chcete o chystané stavbě přečíst ještě více informací, podívejte se na stránku Idnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..