3 infografiky, ve kterých se o Londýně dozvíte více


big-ben9
Nebaví vás číst dlouhé články o všech pamětihodnostech a atrakcích, které Londýn nabízí? Pak se podívejte na námi vybrané infografiky, které krásně shrnují informace o anglické metropoli. Dozvíte se mnoho zajímavostí velmi jednoduchou a vtipnou formou.

40 věcí, které v Londýně navštívit

Jako první se můžete podívat na infografiku, která ve 4 oddělených odvětvích shrnuje to nejlepší, co zdě vidět a zažít. Jaké jsou nejlepší pamětihodností? Do jaké jít restaurace či baru? Kde nakupovat? Ukáže vám žebříček deseti NEJ míst a navíc připojí ještě několik zajímavostí.

Věděli jste, že stavba Londyn Eye trvala celých sedm let a podílely se na ní stovky lidí z pěti zemí?

zdroj: pinterest.com
zdroj: pinterest.com

Jak porozumět Londýňanům? Tipy pro turisty

V jakékoliv světové metropoli se lze velmi snadno ztratit, a někdy naší návštěvě nepřispívá ani místní jazyk. Angličtina je sice nejrozšířenějším jazykem na zemi, ale v Londýně mají její obyvatelé svou vlastní verzi. Jak jim tedy porozumět?

Proč Britové tak moc milují fronty, nebo jak se chovat v metru? Díky této infografice se naučíte několik speciálních londýnských termínů.

zdroj: pinterest.com
zdroj: pinterest.com

Obecné informace

Nikdy neuškodí, zopakovat si trochu dějepisu nebo zeměpisu. Tato infografika vás však nebude nudit svými údaji, ale představí vám jen to zajímavé. Víte, že v Londýně prší daleko méně, než třeba v Římě či Bruselu? Kolik taxíků pracuje v hlavním městě současně? A jaká je zde nejvyšší budova? Čtěte dál!

zdroj: pinterest.com
zdroj: pinterest.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..