Djokovič vyhrál v Londýně finále bez boje. Berdych nepostoupil do semifinále

zdroj: Berdychův osobní facebookový profil
zdroj: Berdychův facebookový profil

Dne 16. listopadu 2014 se měla odehrát epická bitva mezi bývalou světovou jedničkou Švýcarem Federerem a současným králem žebříčku Srbem Djokovičem. Žádný zápas se však nehrál, protože Roger Federer vzdal boj o titul kvůli zdravotním potížím se zády. 

Návštěvníci londýnské O2 arény nebudou na sobotu šestnáctého listopadu vzpomínat v dobrém. Londýnské Masters, na které se vždy dostane 8 nejúspěšnějších hráčů sezony, měl zakončit velkolepý souboj dvou nejlepších hráčů. Několik minut před začátkem se ale na kurtu objevil miláček davu Federer se smutnou zprávou. A finálový titul tak přenechal svému rivalovi.

zdroj: Berdychův facebookový profil
zdroj: Berdychův facebookový profil

Berdych formu nepotvrdil

Česká republika měla už popáté v řade na turnaji svého zástupce. Tomáš Berdych opět potvrdil svou neuvěřitelnou konzistenci a na Turnaj mistrů se ke konci roku kvalifikoval. Byla to jedna z nejtěžších cest, kterou za dlouhou dobu na Masters podstoupil, ale nakonec se kvalifikoval jako šestý.

Žádná ze dvou skupin neměla jednoduché soupeře, a tak Berdych skončil po boku již zmíněného Djokoviče, Chorvata Čiliče a Švýcara Wawrinky. Na raketě posledně jmenovaného se však ocitl hned v prvním zápase, který prohrál dvakrát 6:1. Sám  pak přiznal, že se jednalo o jeden z jeho nejhorších výsledků v celé sezoně.

Naděje Berdychovi svitla v druhém „kole“, kdy narazil na Marina Čiliče, vítěze tenisového US Open 2014. Berdych má ze všech pěti turnajů, které v Londýně absolvoval, stoprocentní bilanci výher druhých zápasů a proti Čiličovi opět dominoval. Nepříjemně hrajícího tenistu zvládl porazit ve dvou setech s výsledkem 6:3 a 6:1. K postupu ze skupiny potřeboval vyhrát poslední zápas nad Djokovičem, a také záleželo na skóre, které v druhém a posledním zápase uhraje Stan Wawrinka.

Český tenista už před začátkem utkání se světovou jedničkou vtipkoval, že jeho cílem je uhrát 4 gamy – tedy více, než proti Srbovi vyhráli ostatní. Jeho slova se do puntíku vyplnila a Berdych s Djokovičem hladce prohrál ve dvou setech. A tím jeho tenisové sezona 2014 skončila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..