10 oblíbených filmů odehrávajících se v Londýně

PicMonkey CollagefilmyLondýn je město mnoha tváří. Odehrávají se zde příběhy plné romantiky, dobrodružství, akce i napětí. Filmy z nádherných zákoutí Londýna, si získávají své nadšence mezi dětmi i dospělými. Pusťte si některý z následujících filmů a vychutnejte si chvilku záhad a překvapení i u vás doma.

1. Captain America: První AvengerCaptain America

Americký akční film z roku 2011, který natočil režisér Joe Johnston se odehrává v Londýně. U tohoto filmu si přijdou na své i ženy, protože titulní roli mladíka Steve Rogerse, který se za druhé světové války stane díky vědeckému experimentu supervojákem zachraňujicím svět, si zahrál skvělý Chris Evans. Do dnešní doby jsou natočeny navazující filmy Captain America: Návrat prvního Avengera (2014) a Captain America: Občanská válka (2016).

 

2. Deník Bridget Jonesové

Bridget Jonesovou netřeba příliš představovat. Příběhy o třicátnici, která má přání jako každý jiný – shodit pár kilo a najít opravdový vztah. Co Bridgetu čeká a do koho se zamiluje? Sledujte příběh odehrávající se v Londýně a uvidíte.

3. Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

Rowan Atkinson v roli hlídače Královské akademii umění v Londýně, který je vyslán do Los Angeles, aby přednesl proslov u odhalení slavnostního obrazu. Nikdo však v Los Angeles netuší, že Mr. Bean umění vůbec nerozumí. Skvělý výkon Rowana Atkinsona v celovečerním filmu.

4. Dnes neumírej

Dnes neumírej je typická večerní ,,bondovka,, s oblíbeným špionem Jamesem Bondem.

5. Hooligans

Film pojednávající o fotbalových hooligans, který se odehrává v Londýně. Hlavní postavu ztvárnil Elijah Wood, který se zaplete s fotbalovou firmou West Ham vedenou bratrem jeho švagra.

6. Rychle a zběsile 6

Tento film si najde své oblíbence především v řadách milovníků rychlých aut. Film navazuje na dění celé série. V hlavních rolích se objeví především Vin Diesel a Paul Walker.  V tomto díle si Torettův tým najme agent Hobbs na akci v Londýně.

7. Sherlock Holmes

Pojďte se Sherlockem Holmesem řešit detektivní záhady. Celý děj a zápletka se odehrává v Londýně. Uznání si film získal ztvárněním viktoriánského Londýna, zejména obyčejných čtvrtí a průmyslových zařízení (doky, továrny), závěrečná scéna se odehrává na rozestavěném Tower Bridge.

8. Šifra mistra Leonarda

Je film uvedený v květnu 2006, ve kterém se děj částečně odehrává v Londýně. Jeho předlohou se stal stejnojmenný bestseller Dana Browna z roku 2003. Zdánlivě nevysvětlitelné šifry Vás provází celý film, tak objevujte záhadné spojitosti společně s hlavním hrdinou Tomem Hanksem.

9. Harry Potter a Kámen mudrců

Nejoblíbenějším filmem, který si získal srdce dětí i dospělých jsou příběhy o Harry Potterovi. Film natočený podle stejnojmené knihy britské spisovatelky J.K. Rowlingové se částečně svým dějem odehrává v Londýně. Například když Harry letí na koštěti přes řeku Temži, kolem London Eye nebo Tower bridge.

harry potter

10. Garfield 2

Filmová komedie o tlustém kocourovi, který v Londýně najde svou věrnou kopii  – královského kocoura jménem Prince. Obě kočky si nečekaně vymění své role a Garfield si tak začne užívat bohatství, jak jen to jde.

 

Máte ještě nějaký oblíbený film, který se odehrával v Londýně? Podělte se o něj s námi na našem Facebooku 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..