Velký boom pečení v Anglii

cupcakes
zdroj: sxc.hu

K Britům neodmyslitelně patří čaj. A co patří k čaji? No přece nějaký sladký zákusek. Jelikož se čajové dýchánky provozují většinou doma, rozmohlo se domácí pečení. Za posledních pět let míra pečení vzrostla o více než polovinu. Podle průzkumů Britové utratí v přepočtu dvě a půl miliardy korun za nákup ingrediencí k pečení.

 Jeden z dvaceti vášnivých pekařů peče každý den a čtvrtina ze všech peče jednou týdně. Někteří sladké dortíky rádi jí, jiní se na ně jenom dívají. Většina nadšenců začali dokonce podnikat.

 Hitem letošní sladké mánie se stali cupcakes. Jsou to malé dortíky podobné muffinům, polité polevou různých chutí a barev. Někdy vznikají opravdová mistrovská díla. Důkazem, že jsou specialitou v Anglii naleznete v tomto článku. Jsou oblíbené i na Velikonoce, kdy se poleva ladí do žluté barvy a dekoruje se kuřátky a vajíčky. Porce cupcakes se zmenšují a hledí se převážně na zdobnost a nápaditost. Nedávno se objevila zpráva, že cupcakes předhánějí i italský dezert tiramisu. Protože cupcakes mají v sobě kousek romantiky, na rozdíl od tiramisu.

A co způsobilo mánii v pečení?

Za vším stojí nárůst pořadů o pečení. Snad na každém televizím kanálu běží denodenně pořad o vaření. Britům však pořady nestačili a inspirují se na mezinárodní výstavě dortů, kde se předvádějí jen ty nejpropracovanější dorty s fantazií. Video přímo z mezinárodní výstavy, naleznete zde. Angličané pečou stále více složitější dorty a shánějí nejmodernější technologie zdobení dortů. Pořádá se i cukrářská soutěž v Birminghamu.


Kdo pak všechny ty krásné dorty jí? Dietologům musí stát vlasy hrůzou na hlavě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..