Tenista Berdych bude hrát v Londýně na trávě hned dvakrát

zdroj: magazin.ceskenoviny.cz
zdroj: magazin.ceskenoviny.cz

Mnoho tenistů si v posledních letech zvyklo začínat krátkou travnatou sezónu v londýnském Queen’s Clubu. Ještě před Wimbledonem ladí svou formu na vedlejších dvorcích. Letos se k nim znovu připojí český tenista Tomáš Berdych.

Berdych si wimbledonský trávník zkoušel už minulý rok.  Červnový turnaj v Queen´s Clubu se mu osvědčil, dostal se až do čtvrtfinále, a tak se ho rozhodl navštívit znovu. Letošní start sezóny svědčí Berdychovi jako nikdy. Jen pro pořádek: stačil vyhrát jeden deblový a jeden singlový turnaj, na Australian Open hrál poprvé semifinále a do finále se dostal i v Dubaji.

K travnaté části sezony řekl Berdych následující. „Mým dalším cílem je dostat se o krůček dál, než jsem byl, když jsem dosáhl na finále Wimbledonu. To je hlavní cíl pro zbytek kariéry. Je to hodně velký krok a vyžádá si spoustu každodenní dřiny, abych ho zvládl, ale přesně o tohle se budu snažit.“

Nejlepší český tenista se od 9. června pokusí vyrovnat loňské čtvrtfinále. V žebříčku turnaje už je ale známo další velké jméno. Na londýnské trávě totiž nemůže chybět britský miláček Andy Murray. MInulý rok byla tráva výsadně jeho povrchem. Nejdřív totiž uspěl v Queen´s Clubu a několik dní na to i ve Wimbledonu.

Více se dozvíte tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..