China Town v Londýně

Chinatown
Chinatown

V oblasti čtvrti Soho, v ulicích Lisle Street a Gerrard Street, se nachází Chinatown (Čínské město). Tato část není jedinečná pouze svým vzhledem, ale také svými produkty.

Historie

Původní londýnské Čínské město se nacházelo v okolí Limehouse, a to již v 18. století. Pracovali zde totiž čínští námořníci. V první světové válce byla však původní zástavba zničena. Po druhé světové válce se ale s přílivem přistěhovalců a zájmem o čínskou kuchyni začali zakládat čínské restaurace právě na Gerrard Street. Postupem času se tato část rozrostla a na konci 60. let se stala oficiálním centrem čínské komunity v Londýně.

Restauracechina-town-londyn-3

Právě restaurace jsou pro Chinatown typické a slouží jako největší turistické lákadlo. Je jich tu kolem stovky, takže se nemusíte bát, že si nevyberete. Jednou z nejznámějších restaurací je Wong Kei nabízející kantonskou kuchyni (Kanton je město v jižní Číně). Najdete zde ale i taiwanskou, singapurskou či japonskou kuchyni.

Atmosféra

Celá Chinatown je stylizována právě podle Číny, jež nám přivodí jedinečný zážitek. Najdeme tu nápisy v čínských znacích, typické lucerny i mnoho příslušníků tohoto národa, kteří tuto čtvrť obývají. Chinatown je ale ještě lépe vyzdobena na Silvestra, který se tu ve velkém stylu slaví každoročně.

Podívejte se na video, jak to v China town vypadá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..