České velvyslanectví v Londýně

velvyslanectvi-Londyn

Českou a slovenskou ambasádu v Anglii najdete na rozhraní obvodů Kensington a Westminster v Londýně. Budova, ve které velvyslanectví sídlí, stojí od 60. let minulého století na rohu ulic Kensington Palace Gardens a Bayswater. Pohodlně se k ní dostanete metrem (zastávka Notting Hill Gate), nebo některým z mnoha autobusů.

Návrh budovy

Stavba se dělí na dva objekty. První, menší, je obrácen do ulice Kensington Palace Gardens a původně sloužil k pracovním potřebám. Druhý objekt měl zejména obytnou funkci a vede do ulice Notting Hill Gate. Po rozpadu československé federace získala menší budovu Slovenská republika a z obytné stavby bylo vytvořeno velvyslanectví České republiky.

Současná budova byla navrhnuta architekty Bočanem, Šrámkem a Štěpánským, kteří spolupracovali s firmou Johnson-Marshall and Partners. Sídlo české ambasády, spolu s jedenácti dalšími projekty, bylo v roce 1971 vyznamenáno cenou Královského institutu britských architektů.

Shlédněte současnou budovu online v následujícím videu Adama Gebriana.

Vztahy České republiky a Spojeného království jsou dlouhodobě na vysoké úrovni. Byly navázány v roce 1993, ihned po vzniku samostatné republiky, a k většímu prohloubení došlo při vstupu ČR do NATO a Evropské unie. V současné době oba státy spolupracují nejen politicky, ale i v oblasti kultury, vědy a vzdělávání. Vojenské jednotky zemí jsou v blízkém kontaktu v Afghánistánu.

Praktické rady, které byste měli vědět o pasech

Žijete v UK a narodilo se vám tam miminko? V následujícím odkazu se dozvíte, jak postupovat při vyřizování prvního pasu, jak dlouho to trvá a co vše si vzít s sebou.

Potřebujete vyměnit starý pas za nový a žijete v Londýně? Našli jsme za vás diskuze, ve kterých se dozvíte, jak jednoduché je vyřízení na české ambasádě. Pro detailnější informace navštivte přímo stránky velvyslanectví.

Přesná adresa

Velvyslanectví České republiky

26-30 Kensington Palace Gardens

London W8 4QY

Telefon a email české ambasády

Telefon: (+44) 20 7243 1115 (po – čt 9 -17 h, pá 9 – 16 h)

Telefonní linka pro sjednání konzulární schůzky: (+44)20 7243 7931 (pondělí – pátek 9 – 12 h)

E-mail: london@embassy.mzv.cz

E-mail pro dotazy a žádosti občanů ČR: consulate.london@embassy.mzv.cz

E-mail pro dotazy novinářů: press.london@embassy.mzv.cz

E-mail pro dotazy na byznys: oeu.london@embassy.mzv.cz

E-mail pro dotazy cizinců k vízům do ČR: visa.london@embassy.mzv.cz

E-mail úřadu přidělence obrany: czemb.dao.london@army.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..