V londýnském Českém centru odstartoval festival Made in Prague

koncertPři příležitosti výročí vzniku samostatné České i Slovenské republiky se v Londýně konal festival Made in Prague. Spojil českou i slovenskou kulturu v podobě dvanácti celovečerních filmů a šesti koncertů. Pozváno bylo 13 významných hostů a Českým centrem zněl nejen jazz ale i elektronická a populární hudba.

Novinkou je tento rok přítomnost slovenských hraných a dokumentárních filmů, které doplní ty české. Filmy se promítaly kině Riverside Studios, kde měli diváci možnost vidět slovenský film Můj pes Killer a nebo film od Juraje Jakubiska s názem Vtáčkovia, siroty a blázni. Česká produkce ocenila Jiřího Menzela promítáním Ostře sledovaných vlaků i jeho novinkou Donšajni. Svou premiéru v Anglii měla i triologie Hořící keř od Agnieszky Holland. Doplnil je taky úspěšný film Ve stínu, který přijel představit David Ondříček.

Hudební koncerty proběhly hned v několika londýnských klubech. Vystoupila skupina Chinaski, slovenští Polemic, Midi Lidi nebo Puding paní Elvisovej. Do Londýna přijel hostovat i Dan Bárta.

Více informací si přečtěte na oficiálních stránkách Týden.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..