Velikonoce

Neděle po prvním jarním úplňku je jeden z nejvýznamnějších dnů pro všechny křesťany. Jedná se o velikonoce, jež oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Tento svátek je však populární i pro ateisty, je totiž spojen s řadou tradic, které jsou vhodným oživením dne.

Velikonoce v Británii

V každém státě jsou velikonoční tradice jiné, takže nečekejte, že na anglické ulici potkáte muže s pomlázkou. V britských rodinách je zvykem schovat po bytě čokoládová vajíčka a nechat děti, aby je našly. Dalším zvykem se stal velkorysý čin britských panovníků. Ti totiž dávají každé Velikonoce chudým (dnes už charitám) stříbrnou minci. Počet obdarovaných lidí závisí na věku panovníka.

Velikonoce v Londýně

V Londýně se v tuto dobu na Temži konají tradiční závody osmiveslic, kde proti sobě závodí univerzity Oxford a Cambridge. Dalším každoročním zpestřením jsou průvody, jako například the London Harness Horse Parade nebo tradiční soutěž pivovarských spřežení a pouštění draků v Covent Garden. Musíte však počítat k s tím, že na Velikonoční neděli nebudou otevřeny žádné obchody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..