Vánoce v Londýně

Máte rádi vánoční atmosféru anglického filmu Láska nebeská? Pak neváhejte a jeďte o vánocích do Londýna. Říká se, že předvánoční Londýn je jedno z nejkrásnějších míst na světě.

Vánoce ve Velké Británii

Večer před Vánocemi, to jest 24. prosince, si rodiny po celé Británii ozdobí stromeček, navštíví příbuzné, pověsí punčochy na krb a někteří z nich jdou do kostela, ale všichni čekají, co jim zítra nadělí Father Christmas (otec vánoc). Ve Velké Británii si dárky rozbalují až 25. prosince v ranních hodinách a v poledne následuje společný oběd, kde je jako hlavní chod podáván krocan a jako dezert se podává vánoční puding.

Londýn o Vánocích

A proč byste měli navštívit Londýn? Vyzdobené ulice Londýna Vám přinesou vánoční atmosféru, ve stáncích si zakoupíte pečené kaštany, svařené víno nebo další pochoutky, které jsou zde nabízeny.

Vánoční trhy

Nejen pochoutky, ale i ručně dělané dárky či oblečení můžete zakoupit na vánočních trzích, o něž není v Londýně nouze. Mezi nejznámější patří trh na Trafalgar Square. Tam je každoročně přivezen strom z Norska, který je ozdoben velkým množstvím žároviček. Trafalgar Square je ale především známý zpíváním koled. Skoro celý prosinec tam vystupují pěvecké sbory a starají se o nezaměnitelnou atmosféru. Na jídlo se specializuje tržiště ve Smithfieldu, kde si můžete dát například i vánočního krocana. Nakonec se můžete zahřát na tradičním bruslení na nádvoří stavby Somerset House. Zabruslit si lze třeba ještě v Hyde Parku, nebo u Tower of London.

Další vánoční tipy

Pokud nejste milovníky vánočních trhů, navštivte Vánoční festival v Royal Albert Hall nebo Geffrye museum, kde uvidíte, jak se vyvíjely Vánoce za posledních 400 let.V Museum of London Docklands je možnost navštívit Santovu jeskyni splněných přání. A pokud vám to stále není dost, kupte si lístek na vánoční okružní plavbu po Temži nebo se podívejte na nasvícený Londýn z Londen Eye.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..