Londýnské nemocnice

Velkých nemocnic je v Londýně několik desítek, ale nachází se tu i další specializovaná pracoviště. Jedna větší nemocnice stojí téměř v každém obvodě a v samotném centru jich najdete hned několik.

Guy´s and St Thomas´ Hospital

Londýnská nemocnice St Thomas stojí v samém srdci města, přímo na Westminster Bridge Road. Společně s klinikou Guy´s hospital tvoří ucelený komplex, i když se tato druhá část nachází v obvodu Southwark. Majitelem obou nemocnic je NHS Foundation Trust. Čítá 19 budov, z nichž nejvýznamnějšími jsou Guy´s tower a New Guy´s house.
Původní budova stála v místech dnešní St Thomas´hospital, ale Thomas Guy v roce 1721 založil další pobočku pro nevyléčitelné pacienty a tak nemocnice nese jeho jméno.

vyhled-na-londyn3London Bridge Hospital

Tato nemocnice se nachází velmi blízko mostu London Bridge na jednom z břehů řeky Temže. Byla otevřena v roce 1986 a patří spolu s ostatními soukromými nemocnicemi do skupiny HCA International, největší skupiny sdružující soukromé zdravotnické instituce na světě.

King’s College Hospital

Tato londýnská královská instituce přijímá pacienty s akutními problémy a leží v obvodu Southwark. Slouží především obyvatelům vnitřního Londýna k okamžitému ošetření, ale také má několik speciálních pracovišť, které pomáhá milionům lidí v jižní Anglii. Stejně jako Guy´s and St Thomas´Hospital je také významným centrem pro studenty medicíny.

The Royal London Hospital

Nemocnice byla založena už v roce 1740 a najdete ji v londýnském obvodu Whitechapel. Pomáhá mnoha lidem napříč Londýnem a nová budova této kliniky je jednou z největších svého druhu v Evropě.

Great Ormond Street Hospital

Speciální nemocnice pro děti se nachází ve čtvrti Bloomsbury a je vzácnou institucí v Evropě. Je tu totiž největší centrum pro studium dětské výchovy a zdraví.

Chelsea & Westminster Hospital

Chelsea & Westminster Hospital najdete v obvodu Chelsea a je jednou z nejmladších nemocnic v Londýně. Otevřena byla až v roce 1993. Pod její správu spadají mimo jiné i kliniky reprodukce jako Charing Cross Hospital.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..