Notting Hill

zdroj: theprisma.co.uk
zdroj: theprisma.co.uk

Notting Hill leží na západě Londýna a rozprostírá se v obvodech Kensington a Chelsea. Tento název nese rovněž slavný film z roku 1999, jehož děj se právě v těchto místech odehrává. Autorem scénáře je Richard Curtis, který jako obyvatel Notting Hillu zasadil děj příběhu do míst, jež tak důvěrně zná. Hlavními hereckými představiteli této britské romantické komedie je Hugh Grant a Julia Roberts.

Notting Hill je obytnou částí, kde kromě mnoha domků naleznete také velké množství obchodů. Od druhé poloviny 20. století je tato oblast vyhledávána především majetnějšími lidmi, kteří si zde staví a pronajímají nádherné domy. Toto místo také proslavil spisovatel G. K. Chesterton svým románem Napoleon z Notting Hillu (autor je známý mj. také detektivkou Muž, který byl čtvrtek).

Každý rok se na Notting Hillu pořádá velký karneval. Koná se každý srpen, trvá dva dny a tato tradice byla započata v roce 1965. Jeho hlavními aktéry jsou lidé z Karibské oblasti, protože právě oni tu od padesátých let žili. Pro svou obrovskou návštěvnost je tato akce řazena mezi největší pouliční festivaly v Evropě.

Turisty je toto místo navštěvováno nejen díky své příjemné atmosféře, ale hlavně kvůli vyhlášenému tržišti Portobello Road.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..