Vlakem do Londýna

Rychlejší než autobusem, tak to je cesta do Londýna vlakem. Pokud už jste se rozhodli pro cestu vlakem, nebo se ještě stále rozhodujete, tady nejdete všechny užitečné informace.

vlak-eurotunnelCesta

Možností, jak se dostat vlakem do Londýna, je mnoho. Vždy ale budete muset několikrát přestupovat, protože přímý vlak z České republiky bohužel nejede. Jedna z možností je jet z Prahy do Kolína nad Rýnem, z něj do Paříže a z té pak už přímo do Londýna přes Eurotunel. Další možností je cesta z Prahy do Drážďan, pak do Frankfurtu/Norimberku, z něj do Bruselu, kde budete muset přejít na jiné vlakové nádraží a poté zase už přímo do Londýna. Podobných variant je mnoho, ale stojí za to, si je pořádně prostudovat, protože najít vhodně navazující vlaky je umění. Může se vám klidně stát, že někde budete 3 hodiny čekat (a to možná jen v lepším případě).

Čas

Doba strávená cestováním vlakem do Londýna závisí na spojích, jež si vyberete. První ze zmiňovaných variant vám zabere (pokud vše půjde dobře) necelých 17 hodin. Druhá varianta je o poznání kratší. Pokud vám budou navazovat spoje, bude vám stačit asi 11 hodin.

Ceny

Tam a zpátky vás to bude stát kolem 3000 Kč. Vše závisí ale na tom, jak hodně dopředu si zarezervujete jízdenku. To je nutné udělat jak do vlaků v Německu, tak do vlaků Eurostar, které jezdí z Paříže nebo Bruselu do Londýna.

Výhody

Pokud nespěcháte, nebo přece jen nemůžete najít vhodné spoje, můžete si projít velkoměsta, jako Paříž i Brusel. Jak už bylo řečeno, cesta je rychlejší než autobusem, což je určitě velká výhoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..