Autobusem do Londýna

Mnozí z vás by rádi jeli do Londýna autobusem. Tuto službu mimo cestovních kanceláří zajišťuje mnoho agentur. Ty mají trasu Praha-Londýn na denním pořádku.

Cestovní kancelář

Výhodou cestování s cestovní kanceláří je fakt, že nemusíte nic zařizovat. Do Londýna se pořádají hlavně poznávací zájezdy a v ceně většinou máte průvodkyni, která vám ukáže skvosty Londýna a řekne vám všechny důležité a zajímavé informace. Cena záleží na délce a typu zájezdu. Zpravidla se však pohybuje mezi 5 000 – 9 000 Kč za 4denní zájezd. Vstupy do objektů si většinou platíte zvlášť. Pokud budete sledovat slevové portály, naleznete nejednu slevu právě na tyto zájezdy.

najezd-do-eurotunnelu2Cestování „na vlastní pěst“

Mnozí z vás však nechtějí mít naplánováno, kolik času kde stráví, co všechno uvidí atd., proto je pro vás vhodné cestování „na vlastní pěst“. Asi nejznámější ze společností, jež vám nabízejí odvoz autobusem do Londýna je Student Agency. Dále můžete využít služby například společnosti Eurolines. Autobusy vyjíždějí z autobusového nádraží Praha Florenc a dovezou vás až na Victoria Coach station, ležící v centru Londýna. Ceny zpátečních jízdenek Praha-Londýn se pohybují kolem 3 000 Kč. I zde je však možné získat zvýhodněné ceny first i last minute. Dále můžete například u Student Agency využít všelijakých slev, jako studentská sleva, žákovská sleva a mnohé další.

Zajímavosti

Jedna z příjemných služeb, jež vám tyto společnosti nabízejí, je zpáteční otevřená jízdenka. Ta Vám umožňuje zarezervovat si místo v autobusu až v průběhu dovolené. Musíte však být opatrní, aby nějaké místo zbylo a nemuseli jste zůstat v Londýně třeba o týden navíc.

Vybavenost autobusů

Autobusy jsou velmi dobře vybaveny. Alespoň u známých společností je v autobuse samozřejmostí toaleta a polohovatelná sedačka s dostatkem místa na nohy. Je však možné, že si vyberete společnost, která vám nabídne i sluchátka a ovladač, díky nimž si můžete poslechnout muziku nebo se podívat na vlastní obrazovce na film jak v českém, tak anglickém jazyce.

Jízdenky do Londýna on-line
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..